пʼятниця, 8 листопада 2019 р.


ЗАСІДАННЯ
ПМК «ПРИРОДНИЧИЙ ЦИКЛ»
З ТЕМИ
«ВИХОВАННЯ В УЧНІВ
БЕРЕЖЛИВОГО СТАВЛЕННЯ
ДО ПРИРОДИ»




      8 листопада 2019 року на базі Мащанського ліцею Малолюбашанської сільської ради відбулося засідання предметної методичної комісії «Природничий цикл» з теми «Виховання в учнів бережливого ставлення до природи» за участю виконуючої обов’язки начальника відділу освіти, молоді і спорту Малолюбашанської сільської ради, старшого інспектора відділу Чечотенко Олени Миколаївни, а також учителів географії, біології та хімії закладів освіти Малолюбашанської ОТГ.
      На початку засідання для членів ПМК було представлено театралізовану композицію «На гостинах у «Сонцеграю» у виконанні учасників ДПТ «Сонцеграй» (керівник Потарейко Галина Борисівна).


      Під час теоретичної частини засідання члени ПМК обмінювалися досвідом екологічного виховання учнів на уроках природничих наук та в позакласній роботі. Крім того, учитель географії та природознавства, директор Малолюбашанської гімназії Цимбалюк Оксана Андріївна представила учасникам засідання власне портфоліо учасника обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».
      Під час практичної частини засідання ПМК «Природничий цикл» учитель географії та інформатики Мащанського ліцею Озарчук Андрій Валерійович провів виховний захід «Міс Географія».



      Конкурс складався із шести етапів, у кожному з яких учасниці демонстрували свої знання, уміння та навички з географії та інших природничих наук.
      У першому конкурсі «Презентація» учасниці представляли глядачам країни світу. Зокрема, Салаган Дарина (8 клас) представляла Україну, Нагорна Інна (8 клас) – США, Решетицька Наталія (9 клас) – Італію, Кривульська Іванна (8 клас) – Францію, Корейчук Софія (8 клас) – Велику Британію. Учасниці конкурсу розповіли про достоїнства кожної країни, а також про цікаві факти, що стосуються географії даних країн.



      Під час другого конкурсу «Най-, най-, най-» учасниці розповідали про найбільші, найвищі, найдовші географічні об’єкти. Зокрема, про найгучніший у світі Ніагарський водоспад, найбільшу пустелю Сахару, найдовшу та найповноводнішу річку Амазонку, найвище Тибетське нагір’я і найпотужнішу Течію Західних Вітрів.
      У третьому конкурсі «Мозаїка» учасниці змагалися на спритність. Вони повинні були у програмі генератору пазлів «Everyday Jigsaw» зібрати з окремих елементів карту Рівненської області, Канади, Африки, Південної Америки та Індійського океану.



      Поки учасниці виконували завдання ведучий Озарчук А. В. провів із журі інтерактивну вправу за методом критичного мислення Едварда де Боно «Шість капелюхів».
      У багатьох країнах світу квіти відіграють особливу роль – роль символів та оберегів. В Україні квітами-символами є цвіт калини, волошка, чорнобривці, в Англії, США, Болгарії – троянда, в Туреччині та Нідерландах – тюльпан, в Японії – сакура та імператорська хризантема. Наступний конкурс називався «Улюблена квітка». Кожен член журі називав свою улюблену квітку, а учасниці конкурсу «Міс Географія» повинні були назвати географічний термін, об’єкт чи поняття на першу літеру назви квітки (троянда – Трускавець, Тибет, Тихий океан, ромашка – Рим, річка, рівнина тощо).



      Під час п’ятого конкурсу «Дружна сімейка» учасниці повинні були серед представників тваринного світу Євразії, Африки, Північної і Південної Америк, а також Австралії визначити «зайвих» мешканців материків.
      Поки учасниці готувались до шостого конкурсу «Кухня народів світу» для журі було запропоновано інтерактив із розв’язування нестандартних природничих задач. Зокрема, члени ПМК «Природничий цикл» розгадували ребуси, логічні задачі та вправи.
      Під час конкурсу «Кухня народів світу» для журі учасниці презентували національні та традиційні страви країн, які вони представляли. Зокрема, Україна – борщ, вареники, пампушки, канапки з салом та часником, Велика Британія – вівсянка з медом та сухофруктами, Італія – піца, Франція – круасани, США – фаст-фуд (хот-дог, кока-кола, чіпси).



      Після підрахунку всіх результатів за конкурси журі оголосило переможців у наступних номінаціях: Міс Інтелектуальність – Нагорна Інна, Міс Чарівність – Решетицька Наталія, Міс Креативність – Корейчук Софія, Міс Оригінальність – Кривульська Іванна, Міс Географія – Салаган Дарина.
      В. о. начальника відділу освіти, молоді і спорту Малолюбашанської сільської ради Чечотенко Олена Миколаївна разом із директором Мащанського ліцею Сиротинською Оксаною Вікторівною вручили всім учасницям грамоти та солодкі подарунки.
      Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!!!